Çölkesen Yayıncılık Eğitim Teknoloji Grubu ~ Papatya Bilim ~ Dörtkardeş Yayınevi ~ Toroslu Kitaplığı Yayınevi ~ TDK Bilim İnternet Kitapçısı

 

  Toroslu Kitaplığı Yayınevi

      geçmişten günümüze gelen birikim...

 

Sayın okuyucumuz kitap satışımız sitemiz üzerinden yapılmamaktadır. Kitaplarımızı kitapçılardan, online sitelerden ve  en hızlı olarak TDK Bilim üzerinden tedarik edebilirsiniz.

Kitaplarımız Türkiye'nin İnternet  Kitapçısı TDK Bilim üzerinden tedarik edebilirsiniz.

 

Dil Kitapları

Felsefe Kitapları

İnceleme Kitapları

Şiir Kitapları

İlköğretim Kitapları

Yaratıcı Okuma Dizisi

Üniversite Kitapları

Üç Nokta Dergisi Kitapları

Hobi-Spor Kitapları

Aile Sağlığı Kitapları

Yeni Hazırlanlar

Kitaplarımız

 

Kitabınızı Yayınlayalım

Lütfen bize yazınız.

İstanbul-Cağaloğlu

e-Posta:

admin@toroslu.com.tr

Tel: (0212) 527 52  96

Fiyat Listesi (Excel)

 

 

 

 

 

 

 

 
Şiir Dizisi - Kendi Seçtikleri

Fiyat Listesi


Okuyucu, yazar ve kitapevlerimizin dikkatine!

Şair Emekli  Astsubay Başçavuş Cenk Gündoğdu'nun yayınevimizle iş ilişkisi yoktur. Siz kamuoyuna bildirilme gereği duyulmuştur.

 

 

Şair

Eser Adı

 

 

Arif Damar

gitme kal

 

Kemal Özer

dalgayı haber veren yakamoz

 

Mehmet Taner

rüzgardı dinleyen

 

Eray Canberk

kuytu sularda zaman

 

Tahir Abacı

zamanın yüreğindeki gece

 

Güven Turan

serpintiler

 

Haydar Ergülen

yağmur cemi

 

Salih Bolat

yol ayrımı

 

Müslim Çelik

kızbes

 

Ayten Mutlu

ateşin köklerinde

 

Abdülkadir Budak

işaretler

 

Hüseyin Ferhad

beni de ezberine al

  Sina Akyol yetinmek sevindirir
 
 
Diğer Şiir Kitaplarımız:
 

Dizinin Amacı

‘TOROSLU KİTAPLIĞI’ tarafından ‘kendi seçtikleri’ alt başlığıyla yayımlamaya başladığımız şiir kitapları dizimizi, Modern Türk Edebiyatını temsil ettiğini düşündüğüm şairlerin kendilerinin seçtikleri şiirlerinden oluşuyor. Diziyi oluştururken herhangi bir kuşak, yıl, yaş,... ayrımıyla hareket ederek çalışmaya sınırlama getirmek istemedik.

Seçme şiir kitapları denilince akla ilk önce tecimsel kaygılarla hazırlanan çalışmalar gelir. Yahut şiir kitaplarının raflarda yer alması, okura şiiri sevdirme, kitlelerin sevdiği şiirleri bir kitapla birlikte sunma,... gibi sebeplerle hazırlandığına tanık olmuşuzdur.

Türk Şiirine kendi sesini kabul ettirmiş bu şairlerimizin, poetik serüvenlerini gösteren bir çalışma olsun istedik. Şairlerimiz, şüphesiz bu seçimi yaparken okurunun ilgisini, bireysel tercihlerini de atlamamışlardır. Dizide kitapları yer alan/alacak olan şairlerin birçoğunun daha önceden yayımlanan kitaplarının bugün dolaşımda olmaması ve günümüz koşullarda basımının güçlüğü,...  gibi durumlar da bizi böylesi bir çalışmayı hazırlamaya götürdü.

Dizideki kitapların son bölümünü şairle yeni yapılan bir söyleşi oluşturuyor. Bu söyleşilerin  şairlere birer güzelleme yapmak adına hazırlanmadığını; okurun, şairin poetik serüvenini anlamasına yardımcı olmak, şairin şiir(in)e bakışını anlamak ve o şiirin içine girmek adına elde tutulacak şiirden bir pusula olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca söyleşiyi yapanların hemen her birinin ‘genç’ şair olması da ‘genç’ şairin önceki kuşak şiiri sorgulaması olarak da görülmelidir.

Bugün yaşadığımız şiirsizleştirme çağında şiir adına atılan her adımı önemsiyoruz. Şiirin büyük bir yapı olduğunu düşünürsek buraya konulacak sağlam her tuğla yapının yükselmesini sağlayacaktır. Şiire yüz çeviren yayın dünyasında, nitelikli eserlerle şiirin gündeme gelmesini, okunur olmasını sağlamayan çalışan ‘TOROSLU KİTAPLIĞI’ olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Dizimizin Türk Şiirine yeni okurlar kazandıracağını ümit ediyoruz. İyi okumalar...

    

     Tel: +90-212-527 52 96          Faks: +90-212-527 52 97    e-Posta: admin@toroslu.com.tr      Son Güncelleme:  05 Temmuz 2021, Pazartesi  
     Copyright © 2003-2021  [Toroslu Kitaplığı]. Tescilli markadır. Tüm haklar saklıdır.