Toroslu Kitaplığı

     geçmişten günümüze gelen birikim...

www.tdk.com.tr/Toroslu-Kitapligi

 

Dil Kitapları

Felsefe Kitapları

İnceleme Kitapları

Şiir Kitapları

İlköğretim Kitapları

Yaratıcı Okuma Dizisi

Üniversite Kitapları

Üç Nokta Dergisi Kitapları

Hobi-Spor Kitapları

Aile Sağlığı Kitapları

Yeni Hazırlanlar

Kitaplarımız

 

kitabınızı yayınlayalım

Kişisel Yayıncılık için...

 

İstanbul-Cağaloğlu

e-Posta:

admin@toroslu.com.tr

Tel:

 (0212) 527 52  96

Fiyat Listesi

 

 

 

 

     Okuyucu, yazar ve kitapevlerinin dikkatine,

     Şair Emekli Jandarma Astsubay "Cenk Gündoğdu"nun yayınevimizle bir iş ilişkisi yoktur.

 

 

Şair Emekli Astsubay "Cenk Gündoğdu"nun yayınevimizle bir iş ilişkisi yoktur.

 

Emeki Jandarma Astsubay Şair "Cenk Gündoğdu"- Özgeçmiş.

Cenk Gündoğdu, 1976 yılında Ankara’da doğdu; çocukluk yılları ve ilkgençlik yılları askeri ortamlarda geçtikten sonra, hayali olan Jandarma Astsubay okuluna yazıldı. Aynı zamanda şiir ile ilgilenmeye başladı. Uzun bir süre Jandarma astsubay olarak çalıştı ve 2005 yılında Astsubay olarak malülen emekli olduğunu belirtmektedir. Ordu evleri ve askeri gazinoların o hoş ortamlarında şiirler yazmaya devam etti; şiirlerinde genel olarak ölüm, kan, savaş ve silah temasını işlemektedir.

Metin Altıok şiir ödülü de ilk kez bir asker kökenli şair olan Cenk Gündoğd'ya verilmiştir; Radikal, Cumhuriyet ve zaman gazetelerinin kitap eklerinde yazıları yayınlanmaktadır. 

Astsubay iken 2001 yılında arkadaşlarıyla Üç Nokta Edebiyat dergisini kurdu. İşletme ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde okudu. KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturji Ana Sanat Dalı'ndan mezun olduğunu belirtmektedir. Şiir, düzyazı ve söyleşiler Cumhuriyet Kitap, Budala , Mortaka, Kavram Karmaşa, Ötekisiz, Varlık, Kum, Kül, Üç Nokta gibi dergilerde yayımlandı. Cenk Gündoğdu, 2004 yılından beri "Şiir Defteri" adlı Şiir yıllığı'nı hazırlamaktadır. YKY'de edebiyat söyleşilerinin moderatörlüğünü (panel yöneticisi) yapıyor. İstanbul'da yaşıyor.

Jandarma astsubay emeklisi Cenk Gündoğdu, asker kökenli edebiyatçılar arasında seçkin bir yere sahiptir; ve Kenan Evren ve Cenk Gündoğdu gibi emekli askerler; sanat ve edebiyat alanında askerilerin başarılı temsilcileridir. Toroslu Kitaplığı'nda da bazı çalışmaları yayınlanmıştır; ancak yayınevimize ve yayınevi çalışanlarımıza karşı üzücü davranışlarda bulunması nedeniyle yeni eserleri yayınlanmamaktadır. Ancak kendisini, şiirlerindeki ana temaları nedeniyle başarılı bir militarist şair olarak gördüğümüzü de ifade etmemiz gerekir.

(Wikipedia'dan alınarak düzenlenmiştir.)

İkinci yeni militarist şiir akımının öncüsü şair emekli jandarma astsubay Cenk Gündoğdu'nun tüm kitapları için lütfen buraya tıklayınız.

   

     Tel: +90-212-527 52 96          Faks: +90-212-527 52 97    e-Posta: admin@toroslu.com.tr      Son Güncelleme:  29 Aralık 2019, Pazar  
     Copyright © 2003-2019  [Toroslu Kitaplığı]. Tescilli markadır. Tüm haklar saklıdır.