toroslu kitaplığı

      

Dil Kitapları

Felsefe Kitapları

İnceleme Kitapları

Şiir Kitapları

İlköğretim Kitapları

Yaratıcı Okuma Dizisi

Üniversite Kitapları

Üç Nokta Dergisi Kitapları

Hobi-Spor Kitapları

Aile Sağlığı Kitapları

Yeni Hazırlanlar

Kitaplarımız

kitabınızı yayınlayalım

Kişisel Yayıncılık Desteği için lütfen bize yazınız.

İstanbul-Cağaloğlu

e-Posta:

admin@toroslu.com

Faks:

 (212) 527 52  97

 

Fiyat Listesi

 

Kitaplarımızı Satın Almak İçin:

 

     Efsanelerin Takımı FENERBAHÇE

     Sinâ CİMCOZ  -  Toroslu Kitaplığı

 

 


Arka Kapak Yazısı

Tüm Fenerbahçelilerin tarihsel kitabı... Kitapçınızdan isteyiniz.

Bu kitapta 1907’de kurulan, bugüne dek hep büyüyerek, başarılar kazanarak, kupalara ulaşarak, şampiyonlukları kopararak gelen efsane takım Fenerbahçe’nin tarihini bulacaksınız.

Her şeyden önemlisi, büyük zaferlerin nasıl kazanıldığını ve Fenerbahçe’nin unutulmaz yerli ve yabancı futbolcularını, gol krallarını, antrenör ve teknik direktörlerini, kulüp başkanlarını, unutulmaz maçlarını, Avrupa Kupaları’ndaki Fenerbahçe ile Türkiye Birinci Ligi öncesi şampiyonluklar ile Türkiye Birinci/Süper  Ligi’ndeki Fenerbahçe’yi öz olarak öğreneceksiniz. Ayrıca Türkiye’deki kupalarda Fenerbahçe hakkında, ezeli rekabetler ve Fenerbahçe’nin diğer faaliyetleriyle ile ilgili bilgi bulacaksınız. Fenerbahçe’nin içinden geçtiği dönemleri okudukça düşüneceksiniz. Tarihin içinde gizli kalmış bilgileri okudukça bilgileneceksiniz.

Kitaptaki BOMBALAR ile kimi zaman üzülecek, düşünecek veya güleceksiniz, “Fenerbahçe Fıkraları” ile ise  kahkahalar atacaksınız.

Kitabın tamamını okuduğunuzda diğer kitaplarda olduğu gibi “Bitti” ya da “Son” kelimelerini bulamayacaksınız, çünkü Fenerbahçe’nin öyküsü hiç bitmeyecek. Dünya varolduğu sürece, sonsuza dek sürecektir.

Başa dön

İçindekiler

Birkaç Söz

I.  Genel Olarak

II. Kuruluş ve Tarih

III. Kulüp Başkanları

IV. Unutulmaz Yerli ve Yabancı Futbolcular

A - Fenerbahçe Takımı’ndan Yurtdışına Giden Futbolcular

B - Fenerbahçe Takımı’nda Forma Giyen Yabancı Futbolcular

V. Gol Kralları 

VI. Antrenör ve Teknik Direktörleri

VII. Unutulmaz Maçları

VIII. Avrupa Kupalarında Fenerbahçe

IX. Türkiye Birinci Ligi Öncesi Şampiyonlukları

X. Türkiye Birinciliği

XI. Türkiye’deki Kupalarda Fenerbahçe

XII. Ezeli Rekebet

XIII. Diğer Faaliyetler

XIV . Fenerbahçe Fıkraları

Kaynakça

Başa dön

   

Önsöz

Türkiye’de futbol kulübü denince, Fenerbahçe gelir akla, tıpkı Galatasaray ve Beşiktaş’ın da geldiği gibi.

Fenerbahçe, Türkiye’de milyonlarca taraftarı bulunan, siyasi partilerden bile daha fazla tanınan, yandaşı olan bir futbol kulübüdür.

Bu kitapta 1907’de kurulan, bugüne dek hep büyüyerek, başarılar kazanarak, kupalara ulaşarak, şampiyonlukları kopararak gelen efsane takım Fenerbahçe’nin tarihini bulacaksınız. Her şeyden önemlisi, büyük zaferlerin nasıl kazanıldığını ve Fenerbahçe’nin unutulmaz yerli ve yabancı futbolcularını, gol krallarını, antrenör ve teknik direktörlerini, kulüp başkanlarını, unutulmaz maçlarını, Avrupa Kupaları’ndaki Fenerbahçe ile Türkiye Birinci Ligi öncesi şampiyonluklar ile Türkiye Birinci Ligi’ndeki (Türkiye Birinci Ligi’nin ismi, yakın bir zamanda Türkiye Birinci Süper Ligi olarak anılmaya başlamıştır) Fenerbahçe’yi kısa ve öz olarak öğreneceksiniz. Ayrıca Türkiye’deki kupalarda Fenerbahçe hakkında, ezeli rekabetler ve Fenerbahçe’nin diğer faaliyetleriyle ile ilgili bilgi bulacaksınız. Fenerbahçe’nin içinden geçtiği dönemleri okudukça düşüneceksiniz. Tarihin içinde gizli kalmış bilgileri okudukça bilgileneceksiniz.

Fenerbahçe’nin neredeyse bir asra yaklaşan geçmişini bu kitaba sığdırmak gibi bir iddia taşımamaktayız. Zaten böyle bir iddia gerçekleştirilmesi imkânsız bir iddia olur.

Kitaptaki BOMBALAR ile kimi zaman üzülecek, düşünecek veya güleceksiniz, “Fenerbahçe Fıkraları” ile ise  kahkahalar atacaksınız.

 Kitabın tamamını okuduğunuzda diğer kitaplarda olduğu gibi “Bitti” ya da “Son” kelimelerini bulamayacaksınız, çünkü Fenerbahçe’nin öyküsü hiç bitmeyecek. Dünya varolduğu sürece, sonsuza dek sürecektir.

 

Başa dön

   

Kapak Resmi

Başa dön

   

Teknik Bilgiler (Boyut, ISBN, Kağıt ve Cilt Türü)

Sayfa: 176

Boyut: 14 x 23 cm2

ISBN: 975-6342-07-2

Kağıt: 80 gr. Lüks Kitap Kağıdı

Cilt: Amerikan Cilt

Başa dön

   

Önerilen Satış Fiyatı? Kitabı Nereden Satın Alabilirim?

Kitabın Önerilen Satış Fiyatı 7 TL'dir.

Başa dön

     Tel: +90-212-527 52 97          Faks: +90-212-527 52 96    e-Posta: admin@toroslu.com      Son Güncelleme:  03 Mart 2014, Pazartesi  
     Copyright © 2003-2012  [Toroslu Kitaplığı]. Tüm haklar saklıdır.